نیمارکی، معماری و دکوراسیون داخلی | کابینت نئوکلاسیک، کابینت مدرن، کابینت آشپزخانه، کمد دیواری، دکوراسیون داخلی

Nimarchy.com-نکات-مهم-هنگام-نصب-کابینت

نکات مهم هنگام نصب کابینت

0
(0)

آموزش جامع و نکات مهم نصب کابینت

نصب کابینت در محیط زندگی و فضاهای مسکونی اهمیت بالایی دارد و دلایل متعددی برای این امر هست؛ نصب کابینت در این فضاها به شما امکان می‌دهد تا اجناس خود را به صورت منظم و مرتب ذخیره کنید؛ این کار باعث می‌شود فضای زندگی شما مرتب و سازماندهی شده به نظر بیاید؛ در ادامه این مطلب به بررسی نکات مهم نصب کابینت به طور کامل می‌پردازیم.

به طور کلی با نصب کابینت، می‌توانید فضای خود را به بهره وری بیشتری استفاده کنید. کابینت‌ها با ارائه فضاهای ذخیره‌سازی و قفسه‌های متنوع، به شما امکان می‌دهند تا اجناس خود را بهینه و به صورت مرتب در فضای مسکونی قرار دهید.

مراحل نصب کابینت

بهتر است بدانید که برای نصب اصولی کابینت مراحلی وجود دارد که طی کردن آن‌ها به صورت صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است، در ادامه به بررسی این مراحل پرداخته ایم:

انتخاب مدل کابینت

قبل از شروع نصب، باید مدل کابینت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این مرحله، می‌توانید با مشاوره آنلاین با متخصصان نیمارکی و همینطور مشاهده نمونه‌ها و کاتالوگ‌ها، مدل، طرح و قیمت کابینت ها ، مدل مدنظر خود را انتخاب کنید.

برداشتن کابینت های قدیمی

در صورتی که قبلاً کابینتی در محل نصب وجود داشته باشد، ابتدا باید کابینت‌های قدیمی را بردارید. این شامل برداشتن درها، کشوها و اجزای دیگر کابینت است. برای این کار، ابزارهای مناسب مانند پیچ‌گوشتی و ابزارهای برش چوب را استفاده کنید.

نصب اسکلت کابینت و محکم کردن آن بر روی دیوار

در این مرحله، اسکلت کابینت (شامل تیرچه‌ها و قاب) را نصب کنید. بر اساس طرح قبلی، تیرچه‌ها را در جایگاه صحیح و با استفاده از پیچ‌گوشتی و اتصالات مناسب بر روی دیوار محکم کنید.

نحوه ی قرار گرفتن کابینت و تراز کردن آن

بعد از نصب اسکلت کابینت، کابینت‌ها را روی تیرچه‌ها قرار دهید. در این مرحله، تراز کردن کابینت و قرار دادن آن به صورت عمودی و افقی بسیار مهم است. از سطح و متر برای تراز کردن و اندازه‌گیری استفاده کنید. در صورت نیاز، از قطعات ترازکننده مانند شیپور چوبی استفاده کنید.

اتصال تجهیزات برای نصب کابینت

در این مرحله، درها، کشوها و سایر تجهیزات کابینت را نصب کنید. بر اساس طرح قبلی، اتصال‌ها و مکانیزم‌های لازم برای باز و بسته کردن درها و کشوها را به صورت صحیح و محکم انجام دهید. همچنین، در صورت نیاز، اتصالات لوله‌کشی آب و فاضلاب و برق را انجام دهید.

Nimarchy.com-نکات-نصب-کابینت

بررسی نکات مهم هنگام نصب کابینت

در زیر، چند نکته مهم را برای شما در هنگام نصب انواع کابینت ذکر می‌کنم:

 1. قبل از هرچیز، طرح کامل کابینت را بررسی کنید و بر اساس ابعاد و نیازهای فضا، برنامه‌ریزی دقیقی برای نصب داشته باشید. این شامل تعیین مکان درها، کشوها، قفسه‌ها و تجهیزات دیگر است.
 2. در هنگام نصب، از ابزارهای مناسب و کیفی استفاده کنید. این شامل پیچ‌گوشتی، دریل، تراشه‌بر، ابزار برش چوب، ابزار اندازه‌گیری (مانند متر و سطح) و سایر ابزارهای لازم است.
 3. باید توجه داشته باشید که تراز کردن کابینت بسیار مهم است تا به طور صحیح در دیوار نصب شود. از ابزارهای اندازه‌گیری مانند سطح و متر برای اطمینان از تراز بودن استفاده کنید. در صورت نیاز، از قطعات ترازکننده مانند شیپور چوبی استفاده کنید.
 4. در نصب کابینت، از اتصالات و مهره‌ها مناسب استفاده کنید تا کابینت به صورت محکم و پایدار نصب شود. اتصالات نباید قابلیت لغزش یا لرزش داشته باشند.
 5. پس از نصب کابینت، درها و کشوها را به صورت صحیح تنظیم کنید. این شامل تنظیم درجه باز و بسته شدن درها، تنظیم قابلیت کشوها و اطمینان از عدم خیره شدن آنها در هنگام استفاده است.

آموزش نصب درب کابینت

نصب درهای کابینت به صورت صحیح و مرتب از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد؛ ابتدا ابعاد دقیق درب کابینت را اندازه‌گیری کنید. با استفاده از این اندازه‌گیری، درب را به اندازه مناسب برش دهید. برای برش درب، از ابزارهای مناسب مانند اره چوب استفاده کنید.

در این مرحله، بست‌ها و مهره‌های لازم را در درب کابینت نصب کنید. بست‌ها معمولاً شامل مهره‌هایی هستند که به صورت مخفی یا قابل رویت در درب و قاب کابینت نصب می‌شوند. این بست‌ها برای اتصال درب به قاب و ایجاد مکانیزم باز و بسته شدن درب استفاده می‌شوند؛ درب را روی قاب کابینت قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که درب به صورت صحیح و در جایگاه مناسب قرار می‌گیرد.

پس از نصب درب، آن را تنظیم کنید تا به درستی باز و بسته شود و از لغزش یا لرزش جلوگیری شود. این شامل تنظیم برازش درب در قسمت بالا، پایین و در صورت نیاز، در سمت‌های چپ و راست است. توجه داشته باشید بعد از تنظیم درب، آن را چند بار باز و بسته کنید تا اطمینان حاصل شود که درب به درستی کار می‌کند و مکانیزم باز و بسته شدن درستی دارد.

نصب کابینت بالای یخچال چگونه است؟

برای نصب کابینت بالای یخچال، شما می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا باید فضای موجود بین سقف اتاق و یخچال را اندازه‌گیری کنید تا بتوانید ابعاد کابینت را به درستی تعیین کنید.
 • مواد لازم برای ساخت کابینت بالای یخچال را انتخاب کنید. شامل تخته چوب، صفحه فلزی یا مصنوعی می‌شود. همچنین باید از متعلقاتی مانند پیچ، پیچ‌گوشتی، برچسب‌زن، چسب چوب و ابزارهایی مانند اره و متراژ استفاده کنید.
 • با استفاده از ابزارهایی مانند اره و متراژ، مواد را برش و به اندازه‌های مورد نیاز برای ساخت کابینت بالای یخچال ببرید. حتماً از اندازه‌گیری دقیق استفاده کنید تا کابینت به درستی جا بیفتد.
 • دی این مرحله با استفاده از پیچ‌گوشتی و پیچ، قسمت‌های مختلف کابینت را با یکدیگر اتصال دهید. از چسب چوب هم برای تقویت اتصالات استفاده کنید.
 • با بکاگیری از پیچ‌گوشتی و پیچ، کابینت را به دیوار و یا سقف اتاق بچسبانید. مطمئن شوید که کابینت به درستی نصب شده و به صورت پایدار در محل خود قرار گرفته است.
 • پس از نصب کابینت، مطمئن شوید که همه قسمت‌ها به درستی اتصال داده شده و کابینت به طور کامل و صحیح درجا قرار گرفته است. همچنین، هرگونه لکه یا خراش را برطرف کنید و کابینت را پاک کنید تا به شکلی زیبا و تمیز نمایان شود.
Nimarchy.com-چگونه-کابینت-را-در-خانه-نصب-کنیم

در اینستاگرام نیمارکی، به روزترین طراحی های کابینت را ببینید

سوالات متداول نحوه نصب کابینت

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

برای ثبت امتیاز روی ستاره کلیک کن !

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

اولین نفر باش که امتیاز میدی !

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا