نیمارکی، معماری و دکوراسیون داخلی | کابینت نئوکلاسیک، کابینت مدرن، کابینت آشپزخانه، کمد دیواری، دکوراسیون داخلی

Nimarchy.com - کابینت نئوکلاسیک سفید

10 مدل کابینت نئوکلاسیک سفید که باید ببینید

کابینت نئوکلاسیک سفید

کابینت نئوکلاسیک و مخصوصا رنگ سفید آن، کم طرفدار ندارد. این میزان از محبوبیت کابینت با رنگ سفید در کشور ما دلایل مختلفی دارد. اما فارغ از رنگ، آنچه مسلم است کابینت، اصلی‌ترین المان در فضای داخلی آشپزخانه است که در تعریف سبک دکوراسیون، استفاده بهینه از فضا، زیبایی بصری آشپزخانه و… نقش مهمی را برعهده دارد.

کابینت‌ها از نظر جنس، سبک طراحی و رنگ‌بندی تنوع بسیار بالایی دارند و در این میان کابینت نئوکلاسیک سفید جزء محبوب‌ترین انواع کابینت است که در چند سال اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

کابینت نئوکلاسیک از نظر طراحی، الهام گرفته از معماری نئوکلاسیک اروپایی است که تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن محسوب می‌شود؛ بنابراین سبکی میانه و تلفیقی است.

پتانسیل بالا و ویژگی‌های مثبت بسیاری که کابینت نئوکلاسیک سفید دارد سبب شده که روزبه‌روز طرفداران آن افزایش پیدا کند؛ بنابراین در ادامه مطلب مفصلا به جنبه‌های مختلف این مدل کابینت خواهیم پرداخت.

پروژه کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک سفید طراحی و اجرا توسط نیمارکی

برای بزرگ‌نمایی تصاویر، روی آنها کلیک کنید.

جنس کابینت نئوکلاسیک سفید

کابینت نئوکلاسیک جزء کابینت‌هایی است که می‌توان آن را از متریال مختلفی تولید کرد؛ همانطور که می‌دانید برخلاف کابینت‌های مدرن، سطح بدنه کابینت‌های نئوکلاسیک لزوما تخت و مسطح نیست.

بر روی بدنه این کابینت‌ها بهتر است که برش‌ها، تراش‌ها، نقش‌ها و منبت‌هایی ایجاد شود؛ بنابراین متریال اصلی باید از ضخامت و استحکام لازم جهت ابزارخوردن، پرداخت و تراش برخوردار باشد.

تصاویر پروژه پونک کابینت نئوکلاسیک سفید

بطور کل ام‌دی‌اف با ضخامت حدودی 25 میلیمتر در تولید این کابینت‌ها بیشترین استفاده را دارد؛ پس از اینکه بدنه خام به وسیله ابزار و دستگاه‌های مختلف تراش خورد؛ سطح آن را به واسطه متریالی مانند انواع وکیوم، رنگ پولیشی، رنگ پلی‌اورتان، رنگ پلی‌استر و… کاور می‌شود.

باتوجه به اینکه کابینت‌های سبک نئوکلاسیک در رنگ سفید بسیار پرطرفدار هستند استفاده از متریال ام‌دی‌اف و رنگ‌ها و کاورهای مصنوعی این رنگ و جلوه آن را بسیار بهتر ایجاد می‌کند.

برای تولید این مدل کابینت از چوب طبیعی به عنوان متریال اصلی نیز می‌توان استفاده کرد اما باتوجه به حساس بودن چوب طبیعی، قیمت بالا و… این متریال به نسبت کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته ما در نیمارکی در پروژه های دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه، کابینت های نئوکلاسیکی طراحی و اجرا کرده ایم که از چوب های طبیعی درجه یک در آن استفاده شده است.

باید در نظر باشید که جلا، درخشش، دوام، استحکام و… کابینت تحت تاثیر جنس بدنه اصلی، کیفیت متریال روکشی و پروسه تولید حرفه‌ای آن است؛ کابینت نئوکلاسیک سفید نیز به واسطه برش و رنگی که دارد در این مورد بسیار حساس است.

برای بزرگ‌نمایی تصاویر، روی آنها کلیک کنید.

طراحی کابینت نئوکلاسیک سفید

همانطور که مشخص است کابینت‌های نئوکلاسیک نه شلوغی و پرکاری کابینت‌های کلاسیک را دارند نه خلوتی و سادگی کابینت‌های مدرن؛ بلکه این کابینت‌ها از سبک مدرن سادگی و از سبک کلاسیک تراش‌های ظریف را به همراه دارند.

در این مدل کابینت بر روی بدنه آن برش‌ها و تراش‌هایی شامل خطوط و انحناهای ساده، نقش‌های جزئیی، طرح‌های ظریف، الگوهای قرینه و… اجرا می‌شود.

اگر کابینت نئوکلاسیک در طرح انزو باشد چهار طرف درب‌های آن را به واسطه دستگاه CNC برش می‌دهند و ضخامت آن نسبت به قسمت مرکزی بدنه کمتر می‌شود بنابراین درب‌ها حالت برجسته می‌گیرند.

کابینت نئوکلاسیک سفید پتانسیل بسیار بالایی در طراحی دارد؛ این کابینت را از نظر پلان کلی می‌توان به اشکال مختلفی شامل درب‌ها و کشوهای متعدد طراحی کرد.

کابینت‌ها می‌توانند مدل ساده، پنجره‌دار، ویترین‌دار و… باشند؛ بطور کل هرچقدر که آشپرخانه بزرگ‌تر باشد دست شما برای طراحی بازتر خواهد بود.

در آشپزخانه‌های بزرگ کابینت نئوکلاسیک سفید را می‌توانید همراه با جزیره طراحی کنید و در این سبک معمولا جزیره همراه با اجاق طراحی می‌شود.

در این سبک، از یراق‌آلات ظریف و مینیمال برای کابینت استفاده می‌شود و کابینت‌ها با دستگیره اجرا می‌شوند.

بنابراین در این سبک شما پلانی از کابینت‌ها را با جزئیاتی ظریف و ساده مشاهده می‌کنید که حالتی مینیمال دارند و در کنار رنگ سفید و یراق شیک، بسیار باشکوه به نظر می‌رسند.

پروژه نیمارکی در مهرشهر، کابینت نئوکلاسیک سفید

مزایای کابینت نئوکلاسیک سفید

کابینت‌های نئوکلاسیک در نوع خود دارای مزایای بسیاری هستند که در این مورد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • این کابینت‌ها معمولا از متریالی با ضخامت متوسط رو به بالا تولید می‌شوند به همین دلیل استحکام بالایی دارند.
  • به دلیل پوشش (وکیوم یا رنگ) و فرآیند مقاوم‌سازی که برروی متریال این مدل کابینت انجام می‌شود نسبت به شرایط محیطی مانند رطوبت، تغییرات دمایی، اشعه آفتاب و… دوام بالایی دارند.
  • کابینت نئوکلاسیک سفید در سه مدل مات، براق و نیمه براق قابل اجرا است.
  • این رنگ کابینت به راحتی با متریال مکمل در رنگ‌های مختلف ست می‌شود.
  • کابینت‌های نئوکلاسیک از نظر یونیت یا فضای داخلی قدرت مانور بالایی داشته و بسیار جادار هستند.
  • این مدل کابینت را می‌تواند برای آشپزخانه‌هایی در مدل مختلف (ال، یو، مستطیلی و… اجرا کرد.
  • کابینت سفید نئوکلاسیک در دکوراسیون‌های با سبک مختلف و رنگ‌های متنوع هماهنگی دارد.
  • این مدل کابینت از نظر قیمت بسیار منعطف است و به شما این امکان را می‌دهد که آن را مطابق با بودجه خود اجرا کنید.

قیمت کابینت نئوکلاسیک سفید

برای بسیاری از افراد قیمت نهایی کابینت بسیار حائز اهمیت است؛ خوشبختانه کابینت سفید نئوکلاسیک جزء کابینت‌هایی است که می‌توان آن را با رنج قیمتی اقتصادی تا گران اجرا کرد.

در واقع هرچقدر که کابینت از طراحی پلان پیچیده‌تر، مدل پرکارتر، متریال مختلف مرغوب‌تر، جزئیات و تزئینات بیشتر برخودار باشد قیمت آن نیز به مراتب بالاتر می‌رود.

اما شما می‌توانید با یک طراحی ساده‌تر، حذف جزئیات و تزئینات اضافی، استفاده متریال معمولی و… این مدل کابینت را با هزینه اقتصادی اجرا کنید.

قیمت کابینت امروز

بهترین قیمت انواع کابینت نئوکلاسیک، کابینت مدرن، کابینت پولیشی، کابینت پلی اورتان

پروژه کابینت نئوکلاسیک در جنت آباد با رنگ خاص

کابینت نئوکلاسیک سفید برای چه فضایی مناسب است؟

برای بسیاری از افراد این سوال وجود دارد که کابینت‌های سبک نئوکلاسیک سفید را در چه فضای داخلی می‌توان اجرا کرد و در چه نوع دکوراسیونی جلوه بهتری دارند.

اگر فضای داخلی موردنظر شما بطور کامل طراحی مدرن یا کلاسیکی ندارد و یا از سبک‌هایی مانند مینیمال که طراحی میانه‌ای دارند برخوردار است این مدل کابینت می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

این سبک کابینت فضای داخلی را مانند سبک مدرن لوکس، مانند سبک مینیمال ظریف و مانند سبک کلاسیک باشکوه و اصیل جلوه می‌دهد.

بنابراین اگر مساحت آشپزخانه شما متوسط رو به بالا است و طرفدار طراحی‌های ظریف و میانه هستید می‌توانید این سبک کابینت را در رنگ سفید اجرا کنید.

جمع‌بندی

کابینت‌های نئوکلاسیک سفید باتوجه به متریال موردنظر در طرح‌های انزو و معمولی قابل اجرا هستند و این نوع متریال است که مات یا براق بودن کابینت را مشخص می‌کند.

درهرحال این کابینت‌ها باتوجه به دوام و مقاومتی که داشته از عمر مفید طولانی برخوردار هستند و و جزء کابینت‌های جادار محسوب می‌شوند که به شما امکان استفاده بهینه از فضای داخلی را می‌دهند.

جدیدترین طراحی ها را در اینستاگرام نیمارکی ببینید

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا