نیمارکی، معماری و دکوراسیون داخلی | کابینت نئوکلاسیک، کابینت مدرن، کابینت آشپزخانه، کمد دیواری، دکوراسیون داخلی

Nimarchy.com - +10 ایده ناب برای تی وی وال یا دکور تلوزیون روی دیوار در 1403

+10 ایده ناب برای تی وی وال یا دکور تلویزیون روی دیوار در 1403

0
(0)

بهترین دکور تلویزیون روی دیوار یا همان تی وی وال کدام است؟

چگونه یک تی وال جذاب متناسب با دکوراسیون داخلی منزلمون داشته باشیم؟ دنبال ایده برای دکور تی وی وال هستی؟ میدونی با چه متریالی تی وی وال منزلت رو مدل کنی تا جذاب بشه؟ در چندسال اخیر جایگاه تلویزیون در دکوراسیون داخلی بسیار تغییر کرده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ درحال حاضر در کمتر فضای داخلی شما تلویزیون را به شکل ساده برروی یک میز تلویزیون پایه‌دار و مقابل پرده پذیرایی مشاهده می‌کنید.

امروزه به محل قرارگیری تلویزیون و دکور پشت آن توجه ویژه‌ای می‌شود که امروزه با واژه تی وی وال نام برده میشود، و متناسب با سبک دکوراسیون داخلی طراحی‌های خاص و کارشده‌ای برای دیوار پشت تلویزیون اجرا می‌شود.

جدا از زیبایی بصری و مبحث زیباشناختی، دکور پشت تلویزیون (تی وی وال) در اکثر طراحی‌ها جنبه کاربردی و استفاده بهینه از فضا نیز دارد؛ یعنی سعی می‌شود از این قسمت به عنوان یک فضا به شکلی استفاده شود که فضای پرت محسوب نشود.

بنابراین امروزه با متریال‌های مختلف ایده‌های جذاب، کاربردی و متنوع بسیاری برای دکور تلویزیون روی دیوار اجرا می‌شود؛ باتوجه به محبوبیت این دکورها سعی کرده‌ایم که در ادامه به بهترین ایده‌ها و دکورها در این مورد اشاره کنیم.

دکور پشت تلویزیون با ام دی اف

ام‌دی‌اف یکی از بهترین، راحت‌ترین، در دسترس‌ترین و منعطف‌ترین متریال‌هایی است که می‌توان ده‌ها دکور مختلف کاربردی و تزئینی را به کمک آن برای تلویزیون دیواری اجرا کرد.

به کمک ام‌دی‌اف می‌توانید در تنوع و ترکیب رنگ بالا، انواع پنل ساده، طرح‌دار، باکس، شلف، استند و قفسه، ویترین و… را در مدل و سایز دلخواه به عنوان دکور تلویزیون دیواری خود اجرا کنید.

کاغذدیواری

یکی از ارزان‌ترین، سریع‌ترین و در دسترس‌ترین ایده‌ها یا متریال‌ها برای اجرای دکور تلویزیون، استفاده از کاغذدیواری است؛ این متریال به راحتی از نظر جنس، رنگ و طرح با دکوراسیون داخلی شما قابل ست کردن است.

به این منظور می‌توانید باتوجه به سلیقه و دکوراسیون داخلی فضا، از کاغذدیواری‌های ساده، طرح‌دار، سه، بعدی، آینه‌ای، مات، براق و… برای دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید.

این طراحی می‌تواند ساده یا به شکل ترکیبی با متریال دیگر باشد؛ برای مثال در دکورهای کلاسیک، مدرن و… می‌توانید به کمک چوب، گچ‌بری، کناف و… قاب‌های ساده‌ و ظریفی روی دیوار اجرا کرده و داخل قاب را کاغذدیواری کنید.

رنگ

رنگ پراستفاده‌ترین و ساده‌ترین متریال یا ایده برای دکور کردن تلویزیون‌ دیواری است؛ این متریال، بیشترین تنوع رنگ را به شما می‌دهد و در حالت مات، براق، اکریلیک و… قابل اجرا است.

رنگ پشت تلویزیون دیواری شما می‌تواند برحسب دکوراسیون داخلی در طیف رنگ‌های اصیل و موقر، نودد و خنثی، گرم و طبیعی، نوآورانه و تند و… باشد؛ ازطرفی رنگ به راحتی قابل ترکیب با متریال دیگر و اجرای ایده‌های خلاقانه است.

برای مثال در دکور نئوکلاسیک و مینیمال با کمک رنگ‌های  طبیعی و گرم مانند سبز، آبی و… در ترکیب با چوب، سنگ و… می‌توانید یک دکور فوق‌العاده جذاب را اجرا کرد.

گالری هنری

یکی از جذاب‌ترین ایده‌های برای دکور تلویزیون دیواری در فضاهای داخلی که حس فانتزی، هنری، مینمیال، وینتیج و… دارند ایجاد یک گالری هنری با کمک المان‌ها و متریال مختلف است.

برای مثال می‌توان دیوار را به کمک پنل چوبی، رنگ، کاغذدیواری و… کاور کرد سبک بر روی آن در کنار فضای آزاد اطراف تلویزیون، از تابلو، قاب عکس خانوادگی، دیوارکوب، وسایل دکوری، میزهای پایه‌کوتاه، گلدان و… استفاده کرد.

کتابخانه و قفسه

یکی از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین ایده‌های دکور برای تلویزیون دیواری استفاده از قفسه و کتابخانه است؛ شما می‌توانید به کمک متریال مختلفی ازجمله ام‌دی‌اف، چوب، فلز، متریال مصنوعی و… روی دیوار و فضای اطراف تلویزیون کتابخانه و قفسه اجرا کنید.

در کنار کتاب‌ها می‌توانید از انواع اکسسوری ازجمله مجسمه، ظروف آنتیک، شمع و… در قفسه‌ها استفاده کنید؛ این نوع دکور برای فضاهایی که دکوراسیون سبک نئوکلاسیک، هنری و… ایده بسیار مناسبی است.

سنگ و آجر

سنگ‌‌های طبیعی یا مصنوعی و آجرهای دکوراتیو می‌توانند یکی از بهترین گزینه‌ها برای طراحی و دیزاین فضای پشت تلویزیون دیواری باشند؛ شما می‌توانید این متریال را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف انتخاب کرده و آن را با المان‌هایی مانند دکوراتیو چوبی، میز تلویزیون دیواری و…. ترکیب کنید.

نورمخفی

نور مخفی یک ایده پرطرفدار در طراحی دکور تلویزیون دیواری است؛ شما می‌توانید نورمخفی را به کمک متریال‌های مختلف ازجمله ام‌دی‌اف، کناف، آجرنما و… اجرا کنید؛ نورمخفی شما می‌تواند یک رینگ یا قاب ساده با نور ملایم یا داری مدل‌های پیچیده‌تری باشد.

شومینه

در چندسال اخیر دکور تلویزیون دیواری با شومینه یکی از محبوب‌ترین ایده‌ها بوده است؛ این دکور فضا را بسیار گرم و مهمان‌پذیر جلوه می‌دهد؛ شومینه‌ها از متریال‌های مختلفی ازجمله سنگ، چوب‌های مصنوعی، آجرنما و… طراحی می‌شوند.شومینه می‌تواند در زیر و به موازات تلویزیون طراحی شود یا به عنوان بخشی از دکور در یک سمت از تلویزیون قرار بگیرد؛ در کنار شومینه می‌توان از دکوراتیو‌های مدرن، کلاسیک، فانتزی و… باتوجه به مدل شومینه استفاده کرد.

دکور DIY

یکی از جذاب‌ترین و کم‌هزینه‌ترین ایده‌ها برای دکور تلویزیون دیواری استفاده اجرای دکورهای DIY است؛ به این منظور شما می‌توانید به کمک وسایل، متریال و المان‌های قدیمی، ساده یا دسته‌دوم، مانند ریسه‌ها، پارچه‌های زیبای قدیمی، مکرومه‌ها، قاب‌ها، لامپ‌، گلدان، پوستر، ظروف و… یک دکور خلاقانه و منحصربه‌فرد را برای تلویزیون دیواری خود اجرا کنید.

گیاهان طبیعی

بدون شک گیاهان طبیعی یکی از بهترین و زیباترین گزینه‌ها برای طراحی دکور تلویزیون دیواری هستند؛ این المان‌های زنده، به راحتی با متریال‌های دیگری مانند چوب، سنگ، کاغذدیواری و… هماهنگی پیدا می‌کنند.

بطور مثال استفاده از یک کاغذدیواری سبز رنگ ساده بر روی دیوار، یک میز تلویزیون دیواری از چوب، یک پایه گلدان سنی به رنگ سفید و با گلدانی از گل طبیعی برروی آن می‌تواند یک دکور مینیمال فوق‌العاده اجرا کند.

گل‌های طبیعی را می‌توان در ایده‌های دیگر مانند کتابخانه، شلف‌ها،  روی میز تلویزیون دیواری و کنار قاب‌عکس‌ها و شمع‌ها، بر روی طاقچه شومینه و…. نیز قرار داد تا طراوت دکور حفظ شود.

کمد دیواری

برای آپارتمان‌های کوچک یا تلویزیون‌هایی که دراتاق‌خواب قرار دارند طراحی دکور تلویزیون به شکل کمددیواری یک ایده کاربردی و جذاب است؛ به این منظور به کمک انواع متریال چوبی، فضای اطراف تلویزیون را درست مانند کمددیواری به شکل باکس و درب طراحی می‌کنند.

جمع بندی

استفاده از تلویزیون‌ها و میز‌ تلویزیون‌های پایه‌دار ساده، امروزه دیگر طرفداران چندانی ندارد؛ چراکه‌ ده‌ها متریال مختلف و صدها ایده و مدل متفاوت وجود دارد که افراد خلاق و جسور بتوانند به کمک آن‌ها دکور اطراف تلویزیون دیواری خود را به زیباترین شکل ممکن طراحی کنند.

در نتیجه با مقداری تحقیق و به کمک ذوق و سلیقه خود می‌تواند حتی با صرف بودجه‌های اقتصادی و در کمترین زمان ممکن فضای اطراف تلویزیون خود را از سادگی و عدم کارایی نجات دهید.

نمونه کارهای دکوراسیون داخلی و دکور
تی وی وال را در اینستاگرام نیمارکی ببینید.

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

برای ثبت امتیاز روی ستاره کلیک کن !

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

اولین نفر باش که امتیاز میدی !

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا