نیمارکی، معماری و دکوراسیون داخلی | کابینت نئوکلاسیک، کابینت مدرن، کابینت آشپزخانه، کمد دیواری، دکوراسیون داخلی

Nimarchy.com - ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای در دکوراسیون

10 نکته کلیدی ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای برای دکوراسیون 1403

آیا ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای در دکوراسیون داخلی باعث جذابیت منزلتان می شود؟

آیا مایلید از ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید؟ میتوانید برای حس آرامش بیشتر از ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید . اطلاعی از تاثیر ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای در دکوراسیون داخلی دارید؟

در علم، هنر یا صنعت دکوراسیون داخلی رنگ یک عنصر حیاتی و بسیار مهم است؛ در واقع اگر تاثیر رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی را نادیده بگیریم در خروجی آن هرگز موفق نخواهیم بود.

بطور مثال یک دکوراسیون داخلی کلاسیک و اشرافی را با رنگ غالب نارنجی یا صورتی جیغ تصور کنید، قطعا با تصور و انتظار ما از سبک کلاسیک فاصله خواهد داشت؛ به همین دلیل رنگ و ترکیب رنگ می‌تواند به شدت روی حرفه‌ای بودن دکور داخلی تاثیرگذار باشند.

آنچه مسلم است طوسی و قهوه‌ای دو رنگ پرکاربرد، اصلی و محبوب در دکوراسیون داخلی هستند  که هریک ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند.

اما باید دید که ترکیب این دو رنگ در فضای داخلی به عنوان رنگ‌های غالب چگونه خواهد بود؛ باتوجه به محبوبیت این ترکیب رنگ در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

تاثیر ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای در دکوراسیون چگونه است؟

رنگ طوسی به عنوان یک رنگ پایه و خنثی دارای ویژگی‌هایی مانند سکون، آرامش، انعطاف‌پذیری، ثبات و… است؛ این رنگ فضا را لوکس، حرفه‌ای، مدرن و شیک نشان می‌دهد.

ازطرفی قهوه‌ای رنگی گرم، طبیعی، زنده، صمیمی، راحت و… است که می‌تواند فضای داخلی را دلنشین، مهمان‌پذیر، اصیل و خاص جلوه دهد.

بنابراین ترکیب این دو رنگ بدون شک می‌تواند فضایی لوکس، موقر، چشمگیر و متفاوت را به ارمغان بیاورد؛ رنگ قهوه‌ای با پوشش ناهمواری‌ها و بالانس سردی رنگ طوسی تعادل را در محیط داخلی برقرار می‌کند.

این ترکیب رنگ در عین‌ اصالت ظاهری، فضای داخلی را بسیار به‌روز نشان می‌دهد؛ رنگ قهوه‌ای از شدت ادارای و خنثی بودن رنگ طوسی می‌کاهد و محیط را از نظر بصری پذیراتر نشان می‌دهد.

اگرچه در کنار رنگ طوسی و قهوه‌ای ترکیب رنگ‌های بسیار متنوعی قابل استفاده است اما ترکیب این دو رنگ در کنار یکدیگر بسیار موزون، متعادل و متوازن است.

برای بزرگ‌نمایی تصاویر گالری، روی آن‌ها کلیک کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی با ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای

برای بسیاری از افراد کاملا واضح است که ترکیب رنگ طوسی و قهوه‌ای یک انتخاب برنده است اما برای اکثر افراد  این مسئله که این ترکیب را چگونه و در چه المان‌هایی به کار ببرند یک چالش است.

خوشبختانه هم طوسی و هم قهوه‌ای رنگ‌هایی هستند که به راحتی روی متریال‌های مختلف و المان‌های داخلی متفاوت قابل اجرا هستند و  در اکثر المان‌ها با جنس‌های مختلف جلوه کاملا مناسبی دارند.

بنابراین شما در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی با این ترکیب رنگ حداقل محدودیت را دارید؛ در ادامه به تعدادی از ایده‌های مناسب در این زمینه اشاره خواهیم کرد.

ترکیب پارچه با چوب

در این ترکیب شما می‌توانید المان‌هایی پارچه مانند مبل، پرده، فرش یا قالی و… را به رنگ طوسی با چوب طیف قهوه‌ای، مانند فریم مبل، میز و صندلی، فریم آینه قهوه‌ای، کنسول چوبی و… ترکیب کنید.

کف پوش و دیوار پوش

شما می‌توانید کف‌پوش‌هایی مانند پارکت، لمینت و… را در رنگ قهوه‌ای یا طوسی انتخاب کرده و آن را با المان‌هایی مانند کاغذدیواری، پرده‌ها و… ترکیب کنید.

دکوراتیو چوبی

دکوراتیو و المان‌های چوبی گزینه بسیار مناسبی برای استفاده از رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون داخلی هستند؛ شما می‌توانید المان‌هایی مانند بوفه، میز تلویزیون، کتابخانه، پارتیشن و… چوبی را به رنگ قهوه‌ای انتخاب کنید.

در قدم بعدی می‌توانید فرش، وسایل تزئینی، رنگ دیوار یا کاغذدیواری، مبلمان و… با رنگ طوسی با این المان‌ها ترکیب کنید.

برای بزرگ‌نمایی تصاویر گالری، روی آن‌ها کلیک کنید.

کابینت‌ها

یکی از بهترین گزینه‌ها برای اجرای ترکیب رنگ طوسی و قهوه‌ای در دکور داخلی کابینت‌ها هستند؛ این المان دست شما را از هرنظر دست شما را برای این ترکیب رنگ باز می‌گذارد.

شما می‌توانید کابینت‌ آشپزخانه خود را متریال مختلف و در سبک‌هایی مختلف با ترکیب رنگ طوسی و قهوه‌ای اجرا کنید؛ باتوجه به اینکه امروزه اکثر آشپزخانه‌ها بدون تفکیک فضا به شکل سنتی، به شکل پلان باز طراحی می‌شوند این مدل کابینت بر روی کل دکوراسیون داخلی تاثیرگذار خواهد بود.

قیمت به‌روز کابینت پلی آشپزخانه در نیمارکی

وسایل تزئینی

المان‌های دکور و وسایل تزئینی مانند قاب‌عکس‌ها، مجسمه‌ها، لوسترها، گلدان‌ها، رویه‌ها و… نیز گزینه مناسبی برای اجرای این ترکیب رنگ هستند.

به این منظور شما می‌توانید به تناسب وسیله تزئینی و فضای موردنظر، رنگ طوسی یا قهوه‌ای را برای المان موردنظر انتخاب کرده و آن را با دیگر المان‌های داخلی که به رنگ مکمل هستند هماهنگ کنید.

نکات مهم در مورد دکوراسیون داخلی با ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای که باید رعایت کنید

اگر شما هم به این ترکیب رنگ علاقه‌مند هستید و قصد دارید که دکور داخلی موردنظر خود را با این ترکیب طراحی کنید بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • رنگ‌های طوس و قهوه‌ای هردو از طیف رنگی گسترده‌ای از روشن تا تیره برخوردار هستند بنابراین کنتراست رنگ محیط را با استفاده از طیف‌های مختلف ایجاد کرده و از یک طیف رنگ طوسی یا قهوه‌ای استفاده نکنید.
  • رنگ‌های طوس و قهوه‌ای هردو از طیف رنگی گسترده‌ای از روشن تا تیره برخوردار هستند بنابراین کنتراست رنگ محیط را با استفاده از طیف‌های
  • رنگ طوسی و قهوه‌ای را می‌توانید بر روی پارچه، چوب، کاغذ، متریال‌های فرآوری شده مانند پارکت و… بکار ببرید بنابراین برای اجرای این ترکیب تنها به المان‌های چوبی یا پارچه‌ای محدود نیستید.
  • در اجرای این ترکیب رنگ جدا از ایجاد کنتراست به کمک طیف‌های روشن و تیره، بهتر است از چندین رنگ دیگری که با طوسی و قهوه‌ای هارمونی لازم را دارند کمک بگیرید.
  • اینکه چه درصدی از ترکیب رنگ محیط، طوسی و چه درصدی قهوه‌ای باشد به سلیقه و المان‌هایی که با این رنگ‌ها انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

برای بزرگ‌نمایی تصاویر گالری، روی آن‌ها کلیک کنید.

ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای در دکوراسیون داخلی چه مزایایی دارد؟

استفاده از ترکیب رنگ قهوه ای و طوسی در طراحی دکوراسیون داخلی مزایای زیر را دارد:

  • رنگ‌های طوس و قهوه‌ای روی متریال‌های مختلف مانند پارچه، چوب، مصالح رنگ‌شده و… جلوه بسیار مناسبی دارد.
  • این دو رنگ طیف بسیار گسترده‌ای از روشن تا کاملا تیره را دارند.
  • رنگ طوسی و قهوه‌ای برای اکثر المان‌ها، مانند فرش، مبل، کاغذدیواری، پارکت، پرده، کابینت و… معقول و مناسب است.
  • تقریبا تمام المان‌های دکور داخلی در دو رنگ طوسی و قهوه‌ای در دسترس هستند و طراحی فضا با این ترکیب رنگ بسیار راحت است و…

جمع‌بندی

اگر به رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی علاقه‌مند  و به دنبال یک رنگ ترکیبی، که سردی و خنثی بودن آن را از بین ببرد هستید قهوه‌ای می‌تواند یک گزینه فوق‌العاده باشد.

این ترکیب برای فضاهای داخلی بزرگ و حتی کوچک هم قابل اجرا است و علاوه‌براین می‌توان آن را در دکوراسیون‌های با سبک مختلف ازجمله مدرن، کلاسیک، مینیمال، نئوکلاسیک و… اجرا کرد.

ایده های دکوراسیون داخلی را در اینستاگرام نیمارکی ببینید

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا